katalogy
poptavka

Jaké jsou příčiny vzniku spár a jak zabránit jejich vzniku?

ODPOVĚĎ: Vznik spár ve dřevě je problém, který řešily již generace před námi. V době topné sezóny se klimatické podmínky často mění, relativní vlhkost v té době v místnosti je 25 – 45 % místnosti a výkyvy tepla a zimy mají za následek, že dřevo „pracuje“ – to znamená, že bobtná a smršťuje se.

Při méně než 50% relativní vlhkosti vzduchu vznikají mezi parketami spáry. Vznik spár lze omezit použitím zvlhčovačů vzduchu. Ty by měly být dimenzovány tak, aby relativní vlhkost vzduchu v místnosti neklesla pod 50 %.

Dřevu nevadí stálá větší či menší vlhkost, ale největší zdroj problémů jsou její výkyvy. Odtud platí, že změna relativní vlhkosti prostředí by neměla být v žádném případě větší než 30 %. To je třeba si uvědomit, když se rozhodujete, kam si vlastně dřevěnou podlahu chcete pořídit. Pokud je to do novostaveb či do prostor se zvýšenou vlhkostí (chalupy, chaty…) V takovém případě je velmi důležité, aby se materiál před samotnou pokládkou zaklimatizoval, aby se sžil s prostředím, do kterého ho budete pokládat. Pak by neměly být žádné problémy s deformací dřevěné podlahy.

Poslední radou je, poraďte se před pokládkou dřevěné podlahy s naší společností. Máme v tom dlouholeté zkušenosti a rádi Vám poradíme, jaký typ, povrchovou úpravu atd… si do Vašeho bytu, domu dát. A věříme, že budete maximálně spokojeni nejen s naší realizací pokládky, ale v neposlední řadě i s maximálním využitím jedinečného přírodního materiálu – dřeva na podlaze.

Category: Dřevěné podlahy

← Praktický rádce

Navštivte naší prodejnu ve Vysoké Peci!

Sídlo společnosti a showroom Příbram
Adresa: Vysoká Pec 139, 262 41 Bohutín
Telefon: +420 318 632 744, fax: +420 318 632 764
E-mail: torin@torin.cz
Web: www.torin.cz