katalogy
poptavka

Jak nejlépe odstraním skvrny na laminátové podlaze?

Většinu skvrn lze snadno odstranit lehce navlhčeným hadrem či pomocí malého množství acetonu na čistém hadříku. Pokud jste vylili na podlahu něco mastného, doporučujeme smíchat v kbelíku asi 2 ml citronové šťávy nebo octa s čistou vodou (5-10 litrů) a laminátovou podlahu vytřít vlhkým hadrem. Pokud mastnotu nesetřeme na poprvé, opakujte čištění několikrát za sebou.

Jak mám nejlépe uklízet laminátovou podlahu?

Laminátová podlaha vyžaduje minimální údržbu, a proto snadno se uklízí. Nejprve je dobré podlahu vysát vysavačem, který musí mít parketový kartáč. Pokud ho nemá, nasadíme hubici s kartáčem. Pak podlahu setřeme vlhkým hadrem, nejlépe z mikrovlákna. Laminátovou podlahu můžete čistit také vysavačem za předpokladu, že u vysavače máte parketový kartáč nebo nasadíte hubici s kartáčem.

Musí být vždy pod laminátovou podlahou položena podložka?

Při pokládání laminátové podlahy je podložka nutná. Podložka slouží nejen pro vyrovnání podlahy a odstranění drobných povrchových vad (maximálně však do 2 mm). Použitím správné podložky do velké míry ovlivňuje akustický komfort položené laminátové podlahy. Podrobněji můžeme říci, že:

  • Pokud si přejeme snížit hluk způsobený chozením v místnosti, kde je položená laminátová podlaha (= odrazový zvuk), potřebujeme objemné množství těžkého materiálu, protože toto množství bude absorbovat zvuk.
  • Pokud si přejeme snížit hluk způsobený chozením, který se přes podlahu dostává k sousedům pod námi (= přenos zvuku), potřebujeme lehce pružný materiál, protože vzduch je dobrý zvukový izolátor.
  • Některé podložky nabízejí kompromisní řešení pro snížení zvuku odrazu a přenosu.

Mohu na laminátovou podlahu postavit těžké předměty nebo kolečkovou kancelářskou židli?

Na laminátovou podlahu lze bez problémů postavit těžké předměty (např. skříně, kuchyňské linky, stoly atd…) za předpokladu, že podložka je odolná proti tlaku (to znamená, tloušťka podložky a její pružnost v tlaku se v průběhu času nemění). Co se týká koleček na kancelářských židlích, je dobré použít kolečka speciálně vyráběna pro laminátové nebo dřevěné podlahy.