Už jsou tomu 4 roky, kdy v profesionálním časopise DOMO zaměřeném na podlahy vyšel rozsáhlý rozhovor s majitel a ředitelem TOR-IN s.r.o. Tomášem Ricem. Připomeňte si část naší cesty, hodnoty firmy i realizace, na které jsme pyšní.

DOMO 1/2016

Jednou jsi dole, jednou nahoře

Rozhovor s Tomášem Ricem, majitelem příbramské společnosti TOR-IN spol. s r.o., jsme v časopise DOMO už dělali – v roce 2008, kdy jeho firma slavila 15. narozeniny. Dnes jsme se rozhodli položit mu po téměř jedné další dekádě jeho podnikání podobné otázky, abychom se dozvěděli, kam se firma za tuto dobu posunula, co se změnilo a jak si vede.

Můžete stručně shrnout historii vaší firmy i to nejdůležitější, co se odehrálo v posledních deseti letech? V průběhu posledních deseti let jsme dokončili výrobní a skladový areál ve Vysoké Peci u Příbrami a naše pozice na trhu s dřevěnými podlahami se stala stabilní. V současnosti jsme se zaměřili především na výrobu dřevěných podlah pod názvem EXTORI. Založili jsme novou divizi Výroba dřevěných podlah a z realizační firmy se postupně stáváme firmou výrobní. Pronikli jsme i na zahraniční trh, realizovali jsme prestižní zakázku horské chaty ve Švýcarsku nedaleko Ženevského jezera.

Co se vám jeví jako největší problém v podnikání?


Paradoxně se mi nejeví jako největší problém vztahy mezi obchodními partnery. Problémem je, že jakmile začnete investovat, začnete bojovat se státní správou. Neustálé kontroly zatěžují plynulý chod společnosti a naši administrativu.

Vaše firma se už v minulém rozhovoru mohla pochlubit tím, že vyvinula vlastní systém suchých podlahových konstrukcí. Na co se zaměřujete v současné době, co jste vyvinuli, vyrábíte?

V současné době se zaměřujeme v první řadě na výrobu dřevěných podlah EXTORI – jedná se o vrstvené i masivní podlahy splňující ty nejvyšší požadavky zákazníků při kladení důrazu na vzhled a řemeslné opracování každé podlahy. Veškeré podlahy jsou vyráběny ručně za využití moderních technologií, tak aby byl zachován originální vzhled podlahy a zároveň bylo dosaženo vysokých užitných vlastností podlahy. Celá technologie EXTORI umožňuje jednoduchou údržbu, opravu a obnovu podlah. Naše firma vlastní kompletní know-how jak ve zpracování dřevěných podlah, tak i v aplikaci povrchových vrstev. Barevná škála podlahy je bez omezení, odstín doladíme dle přání zákazníka. Rozmanitost použití podlahy umožňují různé typy povrchových úprav. Mechanickým opracováním lze docílit povrchu od zcela hladkého až po silně kartáčovaný. Rovněž hrany lamel mohou být opracovány strojně, tj. přesně nebo ručně, kdy hrana bude nepravidelná a zdůrazní přírodní charakter dřeva. Důležitá je pro nás také spolupráce s architekty na významných zakázkách zaměřených na historické budovy. V neposlední řadě jsme se zaměřili i na vývoj systému sportovních podlah. Této problematice se nyní věnujeme a pracujeme na vlastním systému podlahových konstrukcí, které budou splňovat náročné normy.

Jenom soupis vašich zakázek většího rozsahu by zabral několik stránek, jsou přesto některé, které byste chtěl uvést?

Je jich skutečně dlouhá řada, jmenoval bych ty nejzajímavější: zámek Žehušice, zámek Roztoky u Prahy, divadlo Plzeň, galerii Liberec, tvrz Orlice, jezuitskou kolej v Kutné Hoře, prestižní obchody v Pařížské ulici v Praze nebo horskou chatu u Ženevského jezera. Důležitější než soupis zakázek jsou naši zákazníci, kteří se k nám opakovaně vrací. Touto cestou bychom jim chtěli velmi poděkovat za projevenou důvěru a věrnost. Máte za sebou 22 bezesporu pestrých let. Můžete mi říci, co je pro vás největší odměnou za vynaložené úsilí? Z velké části stálých zákazníků se stali naši přátelé a to cítím jako velký úspěch i osobní. Během této doby jsem kolem sebe vytvořil spolehlivý a stabilní tým spolupracovníků.