… s podlahami od společnosti TORIN spol. s r.o.

Už od počátku 17. století stojí na pražské Kampě dům, známý nyní jako Werichova vila. Objekt s bohatou historií a mnoha slavnými obyvateli byl silně poškozen při povodních v roce 2002 a teprve nyní byla dokončena jeho kompletní rekonstrukce. Provedla ji Městská část Praha 1, která je jeho vlastníkem. Vila bude sloužit jako multifunkční dům se stálou expozicí Osvobozeného divadla a na starosti ji bude mít Nadace Jana a Medy Mládkových.

Podlahy v celém domě byly svěřeny firmě TOR-IN spol. s r.o. Šlo celkem o 370 m² podlahových ploch včetně podkladních konstrukcí, které byly realizovány ve dvou etapách, v září 2015 a v září 2016.

Původní podlahy byly vytrhané, zůstala pouze suť a původní trámy. Prováděly se podkladní konstrukce na betonové dlaždice ve druhém podlaží a podkladní konstrukce TOR-P2 ve třetím podlaží.
Finální podlahy byly pokládány v listopadu 2016. Šlo celkem o 210 m² masivních dubových prken třídy A v povrchové úpravě tvrdým voskovým olejem a o 160 m² vídeňských křížů v kombinaci smrk a dub, formátu 580 x 580 mm, také v povrchové úpravě tvrdým voskovým olejem. První návštěvníci by se po nových podlahách měli projít už v polovině letošního roku.

Více v článku…

DOMO 2017
DOMO 2017