Lednové číslo časopisu DOMO opět shrnuje, jak to vypadalo s výrobou dřevěných podlah v ČR v roce 2016. Odpovědi Tomáše Rice, jednatele společnosti TORIN spol. s r.o., která vyrábí podlahy EXTORI, jsou k dispozici níže.

Čím se v současné době zabýváte, co tvoří hlavní část vaší produkce, případně jaké jsou vaše speciality?

Neustále se zabýváme stejnou činností, a to zkvalitňováním a rozšiřováním výroby; být pro naše zákazníky atraktivnější a nabídnout komplexní služby. Pokud opomeneme standardní výrobu – klasické masivní a vrstvené podlahoviny, tvořily v roce 2016 významnou část výroby repliky dřevěných podlah do historických budov.

V pěti bodech shrňte nejdůležitější milníky v historii firmy.

  • Založení společnosti, rok 1992.
  • Specializace na podlahářství.
  • Zahájení vlastní výroby dřevěných podlahovin.
  • Krize a vyčistění trhu.
  • Certifikace vlastního systému sportovních podlah EXTORI SPORT.

Co si zákazník z vašeho sortimentu žádá nejvíc?

Největší zájem je o třívrstvé lamely a velké formáty. Máme kompletní know-how jak ve zpracování podlahovin, tak i v aplikaci povrchových vrstev. Dokážeme doladit odstín dle přání zákazníka, barevná škála je bez omezení. Veškeré podlahoviny jsou vyráběny ručně za využití moderních technologií, tak aby byl zachován originální vzhled a zároveň bylo dosaženo vysokých užitných vlastností. Zákazníci uvítali sjednocení povrchů i u dalších doplňků interiéru, kdy se stejným povrchem dodáme schodiště, přechodové a obvodové lišty, parapety i obklady stěn. Technologie EXTORI umožňuje jednoduchou údržbu, opravu a obnovu podlahovin.

Jaký byl pro českého výrobce podlahovin rok 2016 – lišil se něčím od roku předchozího? Lze vysledovat z vašeho pohledu nějaký trend, který se týká dřevěných podlahovin?

Rok 2016 byl pro nás stabilizační, přecházeli jsme na nové formáty a nové povrchové úpravy. Posílili jsme výrazně tým pracovníků na všech pozicích. Trendy v dřevěných podlahovinách se zásadně neliší a sledujeme spíše návrat k přírodním odstínům.

Jaká byla vaše hlavní novinka roku 2016?

Rozhodli jsme se rozšířit náš sortiment realizací o sportovní podlahy. Máme certifikaci na skladbu plošně elastické sportovní podlahy pod názvem EXTORI WOOD SPORT, kde finální vrstvu tvoří třívrstvá lamela. Nabízíme i sportovní podlahy s finální vrstvou z PVC pod názvem EXTORI SPORT. V loňském roce jsme realizovali několik tělocvičen a další jsou ve fázi příprav.

Měli jste v roce 2016 nějakou zajímavou referenci?

Od roku 2015 realizujeme Uměleckoprůmyslové museum v Praze. Požadavkem bylo demontovat a repasovat stávající parkety a vyrobit repliky parket. Pod parkety jsme montovali vlastní systém suchých podkladních konstrukcí. Stavba byla dokončena koncem roku 2016. Celkový rozsah je 3500 m². Další historická budova, ve které pracujeme, je Werichova vila na pražské Kampě. Investor požaduje masivní dubová prkna a vídeňské kříže. Vídeňské kříže vyrábíme v kombinaci dubu a smrku a jsou replikou původní mozaikové podlahy.

DOMO 2017
DOMO 2017